Jak na dokonalé vlny?

01:30


Jak na dokonalé vlny?
Chceš se pyšnit dokonalými vlnami? Poradím ti, jak na ně!

I když jsem majitelkou dlouhých vlasů, musím říct, že vymýšlení různých vlasových kreací mě moc nebaví. Většinou nechávám vlasy volně rozpuštěné nebo je stáhnu do culíku, ale jedno nedělní odpoledne jsem se rozhodla pro změnu. Řekla jsem si, že si vlasy natočím. A tak jsem i udělala.
K dosažení vzhledu ovečky mi pomohla moje nová kulma značky Rowenta z limitované edice od Elite model look, kterou jsem dostala na Vánoce. Mimochodem se značkou Elite models se můžete v současnosti setkat i v drogerii, kde jsou k dostání skvělé čtyři nové vůně. Zpátky k vlnám. Kdybych si měla točit vlasy častěji, tak už jedině s kulmou. Po vyzkoušení x druhů natáček, kdy jsem si vždy po sundávání jen zbytečně vytrhávala vlasy a výsledek stál stejně za nic, jsem na ně zanevřela.

Teď už ale k samotným loknám. Tuto metodu natáčení vlasů mám od své kadeřnice a zároveň naší dlouhodobé rodinné známé. Možná ji mnozí z vás znáte, já jsem se o ní rozhodla napsat proto, proto že se mi naprosto osvědčila a výsledek vypadá skvěle. Jak tedy při natáčení postupovat?

1. Důležitá je ochrana
Jistě si uvědomuješ, že kulmováním dostávají tvé vlasy zabrat. Bylo by proto dobré je před samotným kulmováním ochránit nějakou vlasovou emulzí nebo sprejem určeným pro žehlení nebo kulmování vlasů. Mě se osvědčil tento vlasový sprej Syoss Heat Protect Styling Spray. Běžně ho seženete v drogerii a je cenově přístupný. Sehnala jsem ho za 120,-.

2. Samotné kulmování
Pokud se chceš pyšnit loknami jako od kadeřníka, určitě by sis na nich měla dát záležet a natáčení neuspěchat. Pamatuj si, čím menší, tím lepší. Já si vlasy rozdělím na dvě části (spodní a horní). Horní část vlasů připevníme na hlavě skřipcem a můžeme se pustit do kulmování. Vezmeme si první pramen, kterým obtočíme nahřívanou část kulmy. Když je pramen obmotaný, stiskneme ho "pacičkou" na kulmě, díky které docílíme toho, že se nám vlasy hezky přitisknou na kulmu a prohřejí se. Pokud se ti pramen od konce odmotává, můžeš ho opatrně u kulmy přidržet. Takto postupujeme s každým jednotlivým pramenem našich vlasů. Pokud máš vlasy hodně dlouhé a natáčíš je po větších pramenech, tudíž ti dělá problém, že se ti na kulmu všechny nevydají, můžeš je pramen nakulmovat dvakrát. Nejdříve nakulmuj část pramene od kořínků do půlky vlasů a poté zbytek. Výsledkem by měly být krásné lokny.

3. Lak pro fixaci
Aby ti lokny dlouho vydržely, určitě je přestříkej lakem. Ale pozor! Nepřežeň to.
Doufám, že po tomto postupu kulmování budeš s loknami stejně tak spokojená jako já.

You Might Also Like

1 komentářů

  1. Moc pěkný článek. :) Já si vlasy nekulmuji ani jinak nenatáčím, stačí, když jdu spát s trochu vlhkými vlasy a pak je mám krásně zvlněné.

    OdpovědětVymazat

VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

Všechny mé fotografie, videa a celý obsah blogu jsou chráněny autorským právem. Obsah blogu nesmí být bez mého souhlasu žádným způsobem použit nebo kopírován.
Veronika Angelina Coufalová @2012-2017

KONTAKT

Neváhejte mě kontaktovat
veronika-angelina-coufalova@seznam.cz

Veronika Angelina CoufalováVeronika Angelina Coufalová