Piercing Story - 2. část - Aplikace piercingu

14:39

Zdravím,
přináším vám slibovanou druhou část této story. Zatím, co jsme se v minulém postu zabývaly výběrem šperku, dnes se budeme věnovat samotné aplikaci. Jak jsem se o tom už několikrát zmiňovala. Piercing jsem si teď nechala aplikovat už podruhé. Ten první se mi zatrhl při sesedání z koně, potom mi hodně hnisal a krvácel, takže jsem se raději rozhodla nechat dírku zarůst. Teď se mi ale přestala líbit ta malá jizvička, která mi zůstala po jehle a tak jsem ji opět překryla piercingem.

Pod horní kuličkou je ještě trošku vidět ta jizvička, ale prý se ztratí :) 

Nemůžu říct, že bych měla z jehel nějakou extra hrůzu, ale při pomyšlení, že bych si do sebe nechala dobrovolně píchat jehly, se mi dělá špatně. Stačí, že toto musím vydržet když mi krev bere doktorka. Asi právě proto jsem se rozhodla zajít na chirurgii, když už jsem si měla nechat aplikovat piercing. V tetovacím studiu prý části těla, kam se piercing dává, neumrtvují, a tu bolest bych rozhodně nevydržela. Vydala jsem se tedy na chirurgii.

V čekárně jsem čekala hodinu a půl, než na mě přišla řada. Na jednu stranu jsem byla ráda, protože mi aspoň rychle uteklo čekání na autobus. Když už jsem vešla do ordinace, pan doktor mi podal ruku, zeptal se mě, co bych ráda a pak se šlo na to. Položila jsem se na lehátko, vyhrnula tričko a čekala, až mi pan doktor břicho umrtví. Ještě před tím se však se sestrou blaženě usmívali nad skleničkou s piercingem, který jsem měla naložený ve slivovici :D Prý krásně voní po kadlátkách (švestkách :D). Potom pro mě byl trošku problém zůstat ležet v klidu :D. Ale zpět k aplikaci. Nejdřív mi pupík potřel dezinfekcí. Potom mi doktor břicho umrtvil. Jehla píchne asi tak, jako kdyby jste se píchli o špendlík. Bolest je minimální. Potom doktor už udělal kanilou dírku na piercing. Ještě před tím tam ale ještě něco prováděl, strkal tak nějakou trubičku, ale nemůžu vám říct co přesně se tam dělo, protože jsem si na břicho přes prsa prostě neviděla :D :D Nakonec mi piercing zalepily, byl mi předepsán framykouin, sděleny instrukce co dělat v prvních dnech, pan doktor mi podal ruku, zaplatila jsem 100,- za aplikaci a bylo hotovo. Toto všechno trvalo asi 10 minut :)

Co se týče té prvotní péče. Prvních 5 dnů jsem měla nechat piercing zalepený a vždy po koupeli ho natřít framykoinem. Po tu dobu 5 dnů měl zůstat zalepený. Teprve až po uplynutí této doby mi bylo doporučeno ochranou náplas sundat a pupík nechat na sucho.

Budu vás informovat o dalším průběhu hojení. Zatím se mějte. Vaše A.

You Might Also Like

10 komentářů

 1. Ani som nevedela, že pri piercingu sa môžu dať umrtviť tie časti do ktorého sa ide dávať. Tak je to super, lebo takisto ako ty aj ja mám hrozný strach z ihlí a omdlievam pri braní krvi a pod. Už sa teším na dalšiu časť :)

  OdpovědětVymazat
 2. Barča ( tvá byvalá spolužačka =P )6. srpna 2012 18:56

  Verunko, ja se v březnu odhodlala ( možná jen proto, že jsem poukaz na piercing dostala k narozeninám =D ). Šla jsem do tetovacího studia, bez umrtvení. Sem strašná posera, klepala jsem se jako ratlik ale vubec jsem necitila nakou bolest =D takže vyborny! =)) akorát mi pořád trošku hnisá =/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jé Barunko ahooj, jsem moc ráda že píšeš aspoň jsem když už nejsme v kontaktu na FB :) Jé, tak to máš fajn že to nebolelo, já právě z té bolesti měla strach v tom studiu tak proto bych tam nešla :D

   Vymazat
  2. Chodím sem pravidelně =P ja taky měla hroznej strach =) ale ta slečna co mi to pichala na mě pořád mluvila takže sem si ani neuvědomovala, že mi něco s pupikem dělá =)

   Vymazat
  3. Tak to je fajn :) Ono asi taky záleží na tom, kdo ti to dělá. kamarádka říkala, že právě byla ve studiu a dělal jí to nějakej chlap a prý na tom byla poprvé a naposled jak ji to bolelo. Pravidelná návštěvnice? tak to mě moc těší :) Když tak se Baruško někdy ozvy, ráda bych tě viděla :) Janču jsem potkala párkrát v Třebíči, ale o tobě nemám žádný přehled :(

   Vymazat
  4. taky určitě záleží na prahu bolesti =) byla jsem na tom se dvouma kamarádkama a mě to asi bolelo nejmín, holky se nemohly ohnout ani spát na břiše a ja v pohodě =D ... no ja jsem v Třebiči minimálně, vždycky jen cestou ze Znojma =/ ale na něčem by sme se měli domluvit! Kdyžtak bych mohla vzit auti a někam za tebou vyrazit =))

   Vymazat
  5. Zlato já tě viděla včera s mamkou v Náměšti :D Jela jsem tam s autoškolou :D v pondělí mě čeká lámání chleba :D To by bylo super někam vyrazit :) však čísilka na sebe máme tak si napíšeme ;)

   Vymazat
  6. fakt? =D byla sem u doktorky no =D určitě určitě =) tak at se ti daří =)) !

   Vymazat
 3. Jsem netušila, že to dělají i na chirurgii.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono asi záleží jak kde a jaký doktor. Každý to dělat nemusí :)

   Vymazat

VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

Všechny mé fotografie, videa a celý obsah blogu jsou chráněny autorským právem. Obsah blogu nesmí být bez mého souhlasu žádným způsobem použit nebo kopírován.
Veronika Angelina Coufalová @2012-2017

KONTAKT

Neváhejte mě kontaktovat
veronika-angelina-coufalova@seznam.cz

Veronika Angelina CoufalováVeronika Angelina Coufalová