Make-up Tajemství krásy

17:30


Chtěla bych ti přiblížit jednu knihu, která bude skvělým pomocníkem ve snaze vykouzlit dokonalé líčení  a věřím, že ti kniha přinese spoustu nových užitečných rad a tipů.


Tato báječná kniha ti přináší velmi rozumné a praktické rady, tipy a triky, které ti zjednoduší líčení ať už sebe nebo druhých lidí.

Kniha se zabývá čtyřmi různými kapitolami, ve kterých se zabývá základní technikou líčení, vytvářením dokonalého vzhledu a líčení druhých osob.

Já jsem si knihu velmi oblíbila. Pomohla mi v jistých nejasnostech, které jsem měla ohledně líčení a skutečně je s ní teď vše jednoduší. Myslím si, že hodně sležen, žen a dívek tuto pomocnici určitě ocení.
Jako ukázku z knihy ti přináším řešení běžných problémů, s kterými se určitě trápí většina z nás. S těmito problémy lze však správným líčením leccos udělat a my se potom budeme díky těmto malým fíglům cítit šťastnější.

VÁČKY POD OČIMA
Proč se nám dělají?
Jsou způsobeny tím, že tuk, který se nachází kolem oka a funguje jako bariéra proti nárazům, je umístěna pod spodním víčkem. Váčky mohou být samozřejmě stárnutím pleti více viditelné. Tento problém nevyřeší oční krémy.

Jak proti nim bojovat?
Můžete je ale zmenšit studenými obklady. Dobré je namočit dva vatové tampony do studeného mléka a na deset minut je položit na zavřené oči. Proti váčkům můžeme bojovat i make-upem a to tak, že o jeden nebo dva odstíny tmavším podkladem nebo korektorem, než je tvoje pleť, vystínujeme vystouplou oblast, aby vypadala plošší. Lepší bude vyzkoušet světlejší odstín a pokud nedosáhneme požadovaného výsledku, použijeme tmavší.

MASTNÁ T-ZÓNA
Mít lesklou pleť v oblasti čela a středu nosu je velmi běžné. To však ještě neznamená, že máme mastnou pleť. Bohužel neexistuje žádný způsob, jak pokožce překazit vytváření mazu, jelikož je to její přirozený proces.

Jak vyřešit problém?
Pokud chceme lesk potlačit, určitě nám v tom pomůže podkladová báze. Ta by měla maz na delší dobu omezit. Je to rozhodně lepší varianta, než na pleť nanášet velké množství hustého pudru, který by se stejně nakonec proměnil v nepřirozeně vypadající povlak. Místo něj můžeme použít transparentní pudr. Ten“kontroluje“ lesk a stačí ho nanést skutečně málo.

NEROVNOMĚRNÁ PLEŤ
Základním pravidlem v honbě za krásnou a bezproblémovou pletí je pravidelná péče. Výsledky se nedostaví přes noc, ale po nějaké době rozhodně.

Co určitě zabere?
Chce to pravidelně používat peelingy a pleťové masky. Pokud nám jde o krátkodobý výsledek, rozhodně se hodí podkladová báze, která vyrovná a uhladí tón pleti.

Čemu se vyvarovat?
Pokud máme pleť “ hrbolatou“, měli bychom se vyvarovat používání tvářenky, bronzeru nebo rozjasňovače, které obsahují třpytky.Takové rady a spoustu dalších naleznete právě v knize Make-up – Tajemství krásy. Cena knihy se pohybuje okolo tří set korun českých a já si myslím, že je to skvělá investice, pokud se chceme v každodenním líčení ještě více zdokonalit.

Viděli jste někde už tuto knihu? Máte s ní některá zkušenosti? 

You Might Also Like

8 komentářů

 1. a co nějaké typy na ohavné černé tečky? :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přímo nějaké rady, jak na černé tečky v knize bohužel nejsou. Je zaměřená spíše na techniky líčení a jak správně postupovat :) Ovšem narazila jsem v ní na jeden sloupek, který se peelingy zabývá :) Takže si píšu poznámku že ho sem v nejbližší době dám ;) Respektive, se nechám inspirovat k vytvoření článku zaměřené na tvůj dotaz :)

   Vymazat
  2. na ten článok sa budem tešiť aj ja :)

   Vymazat
 2. Koukala jsem na ni asi pred tydnem v Luxoru, uz jen tim krasne jednoduchym obalem me zaujala, asi do ni pujdu:D

  OdpovědětVymazat
 3. Vypadá to dobře.. Přemýšlím, že bych si ji nadělila od Ježíška ;D
  Mám problém, že když se ráno nalíčím, tak během chvilky ve škole normálně cítím, jak jsem mastná. A když přijdu domů, tak se nemůžu divit jak strašně se lesknu... Tak to zkusím s tou podkladovou bází.. Doufám, že to pomůže :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. být tebou tak bych zkusila - http://www.marykay.cz/pripravky.php?kat=14&p=49
   nebo - http://www.marykay.cz/pripravky.php?kat=14&p=50
   obojí se může použít přes make-up :)

   Vymazat
 4. Ahojky prosím vás nevíte někdo kolik stojí? :/ :) taky bych si asi napsala Jéžíškovi :)

  OdpovědětVymazat

VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

Všechny mé fotografie, videa a celý obsah blogu jsou chráněny autorským právem. Obsah blogu nesmí být bez mého souhlasu žádným způsobem použit nebo kopírován.
Veronika Angelina Coufalová @2012-2017

KONTAKT

Neváhejte mě kontaktovat
veronika-angelina-coufalova@seznam.cz

Veronika Angelina CoufalováVeronika Angelina Coufalová