První krůčky ke zdravé stravě

17:00

Zdravím,
jako většina lidí jsem si od Nového roku řekla, že je nejvyšší čas trošku pozměnit jídelníček, dodržovat pitný režim a víc se hýbat. Na co se budu snažit nejvíce apelovat je právě to pití. Přiznávám, že vydržím celý den jen o několika doušcích vody, ovšem taky vím, že tím škodím jen sama sobě. A následky nejsou žádná sláva. Bolest hlavy a dehydratace, která vede k praskáním rtů nebo kůži na prstech. Jo jo, až tak já umím zajít :) Ruce se snažím mazat krémy, aby nebyly nijak suché ale věřím, že kdybych pravidelně pila a minimálně ten litr a půl tekutin do sebe během dne dostala, takové problémy bych neměla.


Jak se říká, snídej jako král a večeř jako chuďas. Tímto rčením jsem se začala řídit i já a moje dnešní večeře vypadala takto. Musím říct, že mě příprava večeře bavila :D Už od loupání mandarinky, kdy jsem se snažila ji celou oloupat na jeden pokus až po loupání jednotlivých měsíčků a naskládání jich do této mističky :D Jsem zvědavá, jak dlouho mi toto vydrží. Čemu bych se chtěla vyhýbat jsou různá jídla z fastfoodů, smažených hranolků a sýrů, různým sladkostem nebo soleným oříškům a brambůrkám. Je na čase si dokázat, že mám pevnou vůli a chci jít za svým cílem :) 

Máte do nového roku také nějaký cíl, kterého by jste chtěli dosáhnout? Říkám cíl, místo předsevzetí, protože pochybuji o tom, že někdo má až tak pevnou vůli, aby např při nějaké přísné dietě někdy nezhřešil něčím sladkým nebo něčím, co je v jeho jídelníčku zakázáno. I když, třeba i takoví jsou mezi námi :) 

Mějte se krásně!
Vaše A. 


You Might Also Like

13 komentářů

 1. Pěkný článek, určitě ti přeju aby ti zdravá strava vydržela dlouho, já sama mandarinky i přes velkou lásku k nim nemohu jíst, ale potom si dám. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jé tak to mě mrzí já takové plody zboznuji ;)

   Vymazat
 2. Kdo by řekl, že se dá bavit při loupání mandarinky :D...Musím říct, že já s přítelem milujeme jídlo a minulý rok při naší dietě jsme si museli povinně zahřešit. Jednou měsíčně v neděli nějakou dobrůtku :).

  OdpovědětVymazat
 3. S tím pitím to mám dost podobné. Stačí mi litr a jsem úplně v pohode, ale ty následky jsou šílený. Občas se mi motá hlava a hodně mi praskají rty.
  Ale k Vánoscům jsou koupili Sodastream a docela mi to zatím pomáhá to dodržovat (musím si jít doplnit vodu :D) A jídlo? No to je taky děsný. Nejlepší na tom jsou ty noční sváčy :D
  http://ejandd.blogspot.cz/
  Dina :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Denisko tak ať se ti daří pitný režim dodržovat :)

   Vymazat
 4. V podstatě se chystám na to samé :) Ikdyž na sebe nechci být v jídlě mjoc přísná..:) neříkám že budu držet nějakou speciální a drastickou dietu, spíš zlepšit pravidelnost a velikosti porcí :) Taky bych chtěla začít trochu cvičit.. protože když jsem viděla svoje fotky 2 roky zpátky, teď se opravdu nepoznávám..:D A nechci to dělat jen že je Nový rok atd.. ale hlavně pro sebe, protože teď jsem se celkově rozhodla o sebe lépe a poctivěji pečovat, než doteď :)
  Přeju ať ti vše vyjde jak si přeješ:))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lip bych to sama nerekla Diti :) přesně tak.

   Vymazat
 5. je super, že měníš jídelníček, ale ovoce k večeři není vůbec vhodné :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kamilko, budeš mě muset poučit :D :)

   Vymazat
 6. Přeji ti, aby se ti dařilo, jen si myslím, že dát si ovoce plné cukru na večeři není moc dobré :) Příště nějaký salátek :-) Jinak krásně napsaný článek!
  Just be yourself by Petra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Peti děkuji, příště už budu vědět :)

   Vymazat
 7. Ja mám tiež ten problém, že sa neviem prinútiť piť, niekedy sa pozabudnem a za celý deň vypijem možno len nejaké 2 poháre vody. A tiež sa to snažím zmeniť, a taktiež aj stravu. Takže ti držím palce pri tom :)

  OdpovědětVymazat

VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

Všechny mé fotografie, videa a celý obsah blogu jsou chráněny autorským právem. Obsah blogu nesmí být bez mého souhlasu žádným způsobem použit nebo kopírován.
Veronika Angelina Coufalová @2012-2017

KONTAKT

Neváhejte mě kontaktovat
veronika-angelina-coufalova@seznam.cz

Veronika Angelina CoufalováVeronika Angelina Coufalová