Soukromí na blog nepatří!

09:01

Ahoj krásky,
dnes upustím od veškerého líčení nebo kosmetiky a zaměřím se na jedno téma, které mi už delší dobu leží v hlavě a co víc, začaly jste se na ně vyptávat i vy, mé čtenářky. Přišlo mi několik emailů nebo i komentářů sem pod různé články, které se týkaly toho, jestli někoho mám, u koho že to bydlím apod.

Podle mě je soukromí něco, co by si měl každý člověk hlídat a čeho by si měl vážit. Je rozhodně moc fajn mít vedle sebe milujícího přítele, se kterým sjezdíte půlku ČR, pokud jde o nějaké výlety apod. a pak se tím chvástat na blogu, nebo ukazovat fotky, jak skvělý den či večer jste měli. To by bylo možná i v pohodě, ale vypisovat sem extra články o tom, jak daného člověka milujete, kolik roků, měsíců a dnů spolu jste mi přijde docela pase.


I když se to špatně poslouchá a většina z "nás zadaných" to nerada slyší, může přijít rozchod, a co pak? Já bych si připadala tak akorát všem pro smích, jak idylický vztah a plno luxusních fotek mě a jeho jsem sem přidala a najednou je ze dne na den konec? Děkuji nechci, byla bych akorát za blbce a navíc, tím že tu neukazuju s kým právě sdílím své společné chvíle je možná jen dobře, jak pro mě tak pro něj.

Každopádně, otázku zodpovím jen tak oklikou, sama nejsem, přítele mám ale bydlím sama, což je další důvod nebo spíš takové téma, které zde nemůžu rozebírat. Jsme spolu téměř každý den, podle toho, jak nám to povinnosti dovolí. Prvně práce a potom zábava :)

Vzhledem k tomuto tématu jsem se rozhodla napsat i jeden článek na Krásná.cz, který bude formou rozhovoru. Objevila jsem totiž tři slečny, které na to, že na blogu odhalily všechno ze svého soukromí, hořce doplatili.

A co si o tom myslíte vy? Je dobré se na blogu "veřejně zpřístupnit" nebo je potřeba udržovat si jakýsi odstup?
Mějte se krásně!
Vaše A.

You Might Also Like

31 komentářů

 1. Já se po několika letech netajím přítelem, ale zase ho nepublikuji. On sám si to nepřeje...sama mám v komentářích takové ty anonymy, kteří mi neustále píšou "bylo by fajn ukázat přítele blabla"...Nechci. Je hezké vidět články formou výletů, výborných večeří atd..a nevidím nic zlého, když se v něm zmíní, že byli s přítelem atd. Jsem za mého přítele šťastná a není špatné se o něm zmínit...A jestli někdy něco příjde, tak bohužel, to je život, tak proč si to neužít pořádně :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně jak píšeš Deni, on sám si to nepřeje.. a zmínku o něčem pěkném také nevidím jako špatnou, měla jsem spíš na mysli takové ty love story a články typu zamilovaných poraden a kdesi cosi... Já sama za svůj život kluky nestřídala jak ponožky, takže bych asi ani moc poradit nemohla když už by přišlo na věc :) u nás je situace taková, že ho spíš chráním před okolím, než abych ho vystavovala "nebezpečí" které by mu blog přinesl... zní to trochu divně, ale je to tak :) co oko nevidí, ruka neukradne :P

   Vymazat
 2. S tímhle naprosto souhlasím!:)
  Já sama si takové své soukromí chráním i před lidmi se kterými ten čas trávím, aspoň co se týče třeba vztahu a toho jak to doma mám:) Proto taky většině lidí na otázku "s kým, že to vlastně chodíš?" odpovídám,že ho stejně neznají, tak je to jedno:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Carolinko, přesně... já už se v tolika lidech spálila i pokud jde o ty v mém okolí, že už si spoustu věcí nechávám jen pro sebe a nikomu se nesvěřuji, mám k nim jistý odstup a docela se mi to osvědčilo. Je to možná trochu smutné, ale je to tak...

   Vymazat
 3. Já blog beru i takový jakoby deníček, když mi bylo mizerně, "vyplakávala" jsem se tam, prostě jsem to nějak potřebovala ze sebe vypustit a ono mi to pomáhalo. Takže nějaké to soukromí zveřejňuji, i ty zminované fotky z výletů apod.
  Ale naprosto chápu, jak to myslíš, může se pak stát cokoliv...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také to tak mám, že mi psaní pomáhá utéct od veškerých starostí apod. ale asi bych tu nezveřejňovala, jaké problémy mám např. doma atd... Jsem ráda, že mě chápeš :)

   Vymazat
 4. Verčo mluvíš mi z duše, je to naprosto každého soukromý, ba dokonce si myslím, že na nějaký fashion-cosmetics blog nějaký lovestory, jak moc svého přítele miluji jak dlouho s ním jsem, vůbec nepatří. Už jsem na takovéhle různé texty narazila, když jsem ještě blog neměla, a myslím si, že 50% je to napsané z důvodů aby ostatní záviděly a pak si jen četly závistivé komentáře, ono..podle mého člověk, když to takhle moc zveřejňuje, tím víc o to příjde. Sama přítele mám už dlouho, max. jsem se o něm zmínila jen minimálně v liebster awardu a myslím si že jen prohodím, když nemám čas na dlouhé články, že k němu jedu. Nic víc, nic míň...Není potřeba to hlásat do světa.:)
  A Deniska s těmi články formou výletů má pravdu.:)
  Na ten článek Krásná.cz se těším, a ty jo.. chtěla bych taky být v tvém nějakém rozhovoru :P musí to být pěkný.:))
  Jinak na té fotce ti to moc sluší, ty vlásky a ten efekt spadaného listí působí skvěle!! :))
  Měj se krásně.:)

  Blog ϐook of ϐeauty

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nikolko, naprosto s tebou souhlasím a jsem ráda, že nejsem jediná, kdo to vidí stejně. Jinak pokud jde o ty rozhovory, určitě bychom se mohli na něčem domluvit. Ten článek co mám v plánu je spíš o tom, jak slečny skrz blog přišly o přítele, staly se středem posměchu a jednu dokonce vykradly, ale pokud mě napadne nějaké téma, do kterého bych mohla zapojit nějakou slečnu, určitě se ozvu ;) A moc děkuji za pochvalu fotečky, to mě sestra opět jednou vytáhla do parku :P

   Vymazat
 5. Veru, musím nejspíš souhlasit se vším, co píšeš a musím souhlasit s jednou větou od Nikol, že mi též přijde, že čím víc by to asi člověk publikoval, tím víc o to může přijít. Přeci jen existuje zákon schválnosti, že psaní zaláskovaných a spokojených článků o tom, jak je to nejskvělejší přítel pod sluncem a jak nikdo nikoho takového nemá zajištuje jedině to, že se to za chvíli může hodně rychle rozpadnout..
  To, že máme skvělého přítele si přeci myslíme každá a necháváme si to pro svůj pocit a nevím, jestli je dobré se takhle chlubit veřejně :)
  Přítele ted nemám a i kdybych měla, tak tam opět budu zvěřejnovat maximálně zmínky o tom, pokud bychom byli na nějakém větším výletu například, aby bylo o čem psát a pár fotek bych přidávala pouze pod jeho svolením. Myslím, že dost záleží na tom, jak to pojme přítel a aby vůbec o nějakém blogu věděl, že se tam může objevit :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak tak! Vím, že hodně kluků od blogerek co znám vůbec nemohlo blog přenést přes srdce.. nevím jestli to bylo kvůli tmu že by se o nich veřejně psalo nebo tak, ale většinou vůbec nechtěli být zmiňovaní..

   Vymazat
 6. Já musím souhlasit, sama přítele mám a netajím se tím, ale společné fotky nebo zážitky na blog dávat nechci a on si to ani sám nepřeje. Takže pod to, že soukromí na blog nepatří, se můžu podepsat :)

  OdpovědětVymazat
 7. Nemám blog ani přítele, takže se do tohohle tématu plést moc nemůžu :D Z pohledu čtenáře se mi líbí, když holky sem tam zapojí svého přítele do blogování, ale jsou na to určité hranice, některé slečny už to trochu přehánějí.
  PS: Prosím prosím prosím, změň si font ve článcích a komentářích! Nedá se to číst :/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě souhlasím s těmi hranicemi, je potřeba vědět, když přestat.

   Vymazat
 8. Hlavně všechno tutlat :-) Neukazovat nikoho z rodiny a nemluvit o dětech, o počtu, pohlaví a věku. Neupřesňovat kde člověk bydlí a ani nepsát skutečné jméno. Samozřejmě kdo chce vše v dnešní době vypátrá, bohužel.

  O mámě mluvím, protože tak trochu součástí mého blogu. Kéž by to tak mohlo být napořád...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdo hledá, najde.. ať už tady nebo jinde na internetu, je to jak říkáš Marti, člověk su může dohledat..

   Vymazat
 9. soulasím I když pokud má někdo blog jako deník, tak si myslím že je to okey

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mě by se blog jako samostatný deník taky líbil, ale asi bych tam nedávala svoji fotku a různé údaje, pokud bych se tam chtěla skutečně ze všeho vypsat.. :)

   Vymazat
 10. Mám na blogu fotku (fotky), ale soukromí se tam snažím moc neodhalovat. Názory tam mám, něco čas od času prosákne jako kde jsem byla a podobně, ale jinak se z mého blogu nikdo nic moc nedoví. Je to tak lepší, protože lidi jsou všelijací:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lépe bych to neřekla, nikdy nevíme, kdy komu hrkne v bedně a něco použije proti nám, takže pozor na to :)

   Vymazat
 11. Píšeš jak je důležité si hlídat soukromí.
  Své sestře si soukromí sebrala, jakmile si celou její osobu popsala v jednom z článků. To Ti příjde ok?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mohl/a si přihodit i odkaz, abych se přesvědčila. Pokud vím, článek tu psala ona o mě :)

   Vymazat
 12. Mně nevadí, když blogerky trochu prezentují i své soukromý. Nevidím na tom nic špatného :)

  OdpovědětVymazat
 13. Souhlas! Kdysi jsem na blog taky trošku prozrazovala své soukromí, dost mých fotek a tak.. Měly jsme s kamarádkou takový "fantasmagorický".. Ale je to jen na škodu, lidi jsou nepříjemní.. Viděla jsem plno blogu, kde milé slečny prozradily něco víc a sesypala se na ně jen kritika. Nově jsem si založila blog a takovým věcem se chci opět jen vyvarovat. přeci jen raději méně čtenářů, ale jsou milí, než návštěvnost do nebe ale hloupé komentáře :-)

  OdpovědětVymazat
 14. Very, naprosto souhlasím, já si své soukromí také střežím. Jistá dávka anonymity je určitě potřeba :)

  A ráda bych všechny pozvala na Giveaway o make-upy Maybelline :)
  http://estrella-2012.blogspot.cz/2013/10/blobox-vyhlaseni-giveaway.html

  OdpovědětVymazat
 15. Vlastne s tebou uplne súhlasím. Čo koho do toho ako a kde bývaš, či si slobodná alebo vydatá... Ono je to jedno, hlavne že sa blog luďom páči :)
  Gold Phoenix

  OdpovědětVymazat
 16. To si děláš legraci, že s tím někdo prudí, ne? To není možný, fakt. Jinak já se u spousty holek všem těm informacím divím. Vidíme co měly k večeři, kde bydlí, kam jely na dovolenou, známe jejich pracoviště nebo školu kam chodí a já to pořád nějak nechápu. Dospělé ženské a chovají se jako malé holky.

  OdpovědětVymazat
 17. Už článek nemůžu najít. :)
  Ale tak to nic nemění na tom, že víme jak teď vypadá Tvůj ex přítel. To taky je docela soukromá záležitost, ho někdo někdy potká a hned bude vědět o koho jde a to z pouhé fotky. Co si myslíš o tomhle?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A kdo řekl, že zrovna ten ex neni ten současný? :-D lidi jsou svine a snadno toho co vi o soukromi druhych lidi zneuziji, takže co bylo, bylo.. ted k tomu mám jiný přístup, názor i pohled na věc ;-)

   Vymazat
 18. Já na odhalování soukromí blogerek nic špatného nevidím. Ale ani neberu názor a přístup těm, kteří to nedělají. Já si myslím, že každý ví co chce a nechce uvolnit do světa :-)

  OdpovědětVymazat
 19. Odhalování soukromí ano ale podle toho co neměli by vypisovat asi vše třeba ani přítelovi by se to nelíbilo,ale něco o sobě a koníčkách atd proč ne:)

  OdpovědětVymazat

VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

Všechny mé fotografie, videa a celý obsah blogu jsou chráněny autorským právem. Obsah blogu nesmí být bez mého souhlasu žádným způsobem použit nebo kopírován.
Veronika Angelina Coufalová @2012-2017

KONTAKT

Neváhejte mě kontaktovat
veronika-angelina-coufalova@seznam.cz

Veronika Angelina CoufalováVeronika Angelina Coufalová