Mé plány do roku 2014

15:30

Ahoj krásky,
včera se mě zmocnila docela zvláštní nálada, ve které jsem byla nucena přemýšlet. Neustále a naprosto o všem. Byl to pro mě jakýsi impulz nebo nějaké nakopnutí dopředu a uvědomit si několik věcí. Při té příležitosti jsem si řekla, že by nebylo špatné si nějak sepsat, co bych za následující rok chtěla stihnout a uskutečnit. Nedávám si žádná předsevzetí, protože asi každý víme, jak nakonec dopadnou, jedná se spíš o takový přehled :)

Odmaturovat
Asi první zásadní a nejdůležitější věc je odmaturovat. Jak se říká, někdo září, někdo v září. Doufám ale, že se mi poštěstí a zazářím. Čas se krátí a vím, že těch pár měsíců na veškerou přípravu uteče hrozně rychle, takže už i na štědrý den jsem si večer otevřela skripta s mými vypracovanými maturitními otázkami do veřejné správy a začala hezky od začátku pročítat témata.. Kdo je připraven, není překvapen!


Dostat se na vysokou
Konečně jsem si vybrala vysokou, o které se sice nedá říct, že by mě asi bavila, ale bude mi hodně vyhovovat. Hodlám pokračovat ve veřejnosprávní činnosti, pouze s tím, že studovat budu dálkově. Místo 3 let si to prodloužím na 4. A proč, to se dozvíte v následujícím bodu.

Najít si práci
Jsem člověk, který je zvyklý spoléhat se sám na sebe a nebýt na nikom závislý. Nikdy bych z chlapa/přítele nemohla mít nějakou kreditní kartu a vadilo by mi, kdyby si mě vydržoval. Umím se radovat z maličkostí a k životu nepotřebuji dary za desetitisíce apod. Práci bych tedy chtěla proto, abych mohla nějakým způsobem existovat a platit si vysokou. Právě práce je důvod, proč bych školu studovala dálkově. Zabila bych tak dvě mouchy jednou ranou a to opět z jednoho důvodu. Jednou bych určitě chtěla mít děti a nechci do 24 studovat, potom být x let zaměstnaná, za pár roků si vzpomenout, že bych teda nějaké to mimčo chtěla a najednou zjistím, že už to nepůjde...

Žít zdravěji
Hrozně se mi zalíbil zdravější způsob života. Mám na mysli hlavně jídlo a volnočasové aktivity. Už teď se snažím do jídelníčku zařadit hodně zeleniny, ovoce a jiných zdravých věcí. Navíc, našla jsem si několik skvělých "food" blogů, které je přímo ráj projíždět, takže jsem ráda, že je z čeho čerpat a brát inspiraci. Pokud jde o volný čas, do maturity ho asi moc mít nebudu. Oblíbila jsem si ale 15ti minutová cvičení na youtubku, do kterých se ani nemusím nutit, zkrátka mě baví a snažím se každý den si najít nějakou chvíli, a trošku se protáhnout.

Přestěhovat se
Tuhle část bych nechala spíš uzavřenou. Bydlím sice sama, k rodičům se zpátky nechystám, ale vyskytla se mi možnost opět změnit působiště, tak snad!

Tak, to by byly asi ty nejdůležitější body, které bych si chtěla v průběhu tohoto roku splnit, tak snad se mi poštěstí a alespoň některé z nich vyjdou.

A co by jste chtěli v následujícím roku stihnout vy?
Mějte se krásně!
Vaše A.

You Might Also Like

14 komentářů

 1. pekné plány. Ja taktiež ako ty chcem začať zdravšie žiť, s tým idem akosi do každého nového roku, a pol roka ma to drží a ku koncu roka to zase flákam. Taktiež plánujeme svadobnú cestu, ktorú sme minulý rok nestihli, chcem viac čítať atd. Je toho celkom dosť, čo by som rada :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jé, tak snad se vám svatební cesta vydaří a hezky si ji užijete :) Taky moc ráda čtu, ale teď mě spíš čeká hlavně povinná četba, než knížky, které mě lákají :(

   Vymazat
 2. Máš to vymyslené dobre, hlavne ti teda želám aby si úspešne zmaturovala :) Ja, teda vlastene my so snúbencom by sme sa v roku 2014 radi stali rodičmi :) Tak len dúfam, že sa nám to podarí...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji Romanko, snad se zadaří :) Jů, tak to ti přeji aby se vám vše povedlo! :)

   Vymazat
 3. Moc hezké plány beruško!! Držím Ti moc palečky, ať se vše vydaří!! :-*
  Pro mě byl rok 2013 plný změn a tak doufám, že ten nadcházející bude o něco klidnější, přestože chystám opět několik zásadních změn v životě a moc se na ně těším! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mišičko děkuji :-* Já rok 2013 nenávidím, protože se mi v něm stalo víc toho špatného, než dobrého, proto doufám, že tento rok 2014 bude o milion procent lepší! :) Snad ti vše vyjde a splní se ti to, co plánuješ! :)

   Vymazat
 4. Krásny inšpiratívny článok. Ja sa chystám spísať niečo podobné. Tento rok totiž tiež nebudem venovať pozornosť predsavzatiam, ale skôr veciam, ktoré "musím" a chcem urobiť :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Ruby :-* Tohle jsou spíš taky takové povinnosti (alespoň tedy ta maturita) a za zbytek bych byla moc ráda, pokud by mi tak vše vyšlo jak chci :)

   Vymazat
 5. Tvé důležité věci se mi líbí v tom, že to nejsou žádné ''kraviny'' a jsou to věci do života :)
  Přeji ti už předběžně hodně štěstí, ať u maturity zazáříš :)
  V budoucnosti bych to takhle chtěla mít podobně, protože mám úplně stejné pravidlo č. 1 v tom, že bych nemohla být na někom závislá a tak bych si po maturitě rozhodně společně s výškou práci hledala.
  Já předsevzetí také žádné nedávám, člověk by v tomhle žádně povinnosti, které stejně neudělá neměl dávat :) já chci začít také čím dál víc žít zdravě, přidávám více zdravé stravy a přidávám postupně jiná cvičení. A chtěla bych si udělat více času na své zájmy a více se jim věnovat jako dřív.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nikky, moc děkuji :-* Nevím, možná jsem z těch kravin už vyrostla, ale tohle jsou pro mě momentálně nejdůležitější věci, které bych si chtěla splnit a udělat :) Přeji ti, aby si taky vše dobře zvládla a našla si nějaký ten čas na své zájmy :) HODNĚ ŠTĚSTÍ! :)

   Vymazat
 6. Nechť se ti přání a plány vyplní.

  Budu moc ráda, když sem napíšeš pár tvých oblíbených food blogů. Děkuji. No i to cvičení by bylo prima. Také se o to zajímám.

  OdpovědětVymazat
 7. Držím palce ať si všechny body splníš, hodně štěstíčka :)
  http://oneblondegirll.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 8. Zlato, já nedoufám, ale věřím že se ti vše, po čem toužíš, určitě vyplní a budeš ten nejšťastnější andílek na světě :*

  OdpovědětVymazat

VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

Všechny mé fotografie, videa a celý obsah blogu jsou chráněny autorským právem. Obsah blogu nesmí být bez mého souhlasu žádným způsobem použit nebo kopírován.
Veronika Angelina Coufalová @2012-2017

KONTAKT

Neváhejte mě kontaktovat
veronika-angelina-coufalova@seznam.cz

Veronika Angelina CoufalováVeronika Angelina Coufalová