úterý 18. února 2014

Chceš zhubnout? Tak začni jíst! - Krásná.cz

Ahoj krásky,
dřív, než vám ukážu ukázku mého líčení, které jsem pro vás vytvořila, se s vámi podělím o svůj článek, který dnes vyšel na webu Krásná.cz. Jistě víte, že jsem se zaměřila na zdravý životní styl, takže jsem si o něm začala leccos zjišťovat. K mému překvapení jsem narazila na pojem "bazální metabolismu". Ano ano, ve dvaceti letech jsem toto slovní spojení slyšela poprvé a absolutně nechápala, o co jde. Taky jste si mysleli, že věčným hladověním a nejezením  budeme mít postavičku jak modelky z VS? Já ano.. a nečekaně, špatně!

Článek o bazálu mi tak nějak otevřel oči a proto jsem se rozhodla ho sepsat sama a poslat dál do světa, aby i ty slečny, které o něm zatím taky nemají ani páru, věděly, že mohou hubnout aniž by si odepřely nějaké jídlo.Když jsem si začala sama hlídat bazál a podle zapisování si počítat, kolik kalorií jsem do sebe byla schopná za celý den dostat, nevěřila jsem vlastním očím. Můj bazální metabolismus měl být nějakých 1400kcal a já do sebe za celý den nedostala ani 500kcal :D O tom ale někdy příště a na mém druhém blogu, který je věnován zdravému životnímu stylu ;) 

Mějte se krásně!
Vaše A.

4 komentáře:

 1. Mám to tak přesně stejně:D Za den toho do sebe dostanu málu, což je špatně, ale někdy se prostě stane, že hlad vůbec nemám. A cpát to do sebe násilím by mi asi nešlo:D

  OdpovědětVymazat
 2. Zajímavý článek. Ale co když mi vychází bazální 1434,1553 a aktivní 1577,57083? To můžu denně spálit jen 140 kalorií mezi těmi hodnotami, jinak bych klesla pod minimum?

  OdpovědětVymazat
 3. Úžasný článok :) Si proste šikulka, snáď aj ostatní rýchlo pochopia, že vyhýbať sa jedlu neznamená chudnúť, práve naopak :)

  OdpovědětVymazat
 4. presne tak to je. Už to viem dávno. Čím menej jeme, tym viac si telo uklada. Čím viac jeme, tým sa nám metabolizmus zrychluje.

  OdpovědětVymazat